Sokolské Brno

-- vloženo 27. 5. 2022
Historické dny v Kurovicích

-- vloženo 25. 5. 2022
Nabídka brigády – práce plavčíka
Nabídka brigády - práce plavčíka
-- vloženo 17. 5. 2022
Obecní zájezd
2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava 2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava - podrobné inform
-- vloženo 12. 5. 2022
Kotlíkové dotace pro r. 2022 NOVĚ
2022 Kotlíkové dotace NOVĚ web
-- vloženo 11. 5. 2022
Informace FÚ k platbě daně z nemovitých věcí
Informace Finančního úřadu k dani z nemovitých věcí najdete zde  
-- vloženo 27. 4. 2022
Geodetická měření v obci
Geodetická měření
-- vloženo 15. 3. 2022
Pomoc Ukrajině
Aby byla pomoc účinná a cílená je potřeba  postupovat organizovaně, nejlépe přes respektované o
-- vloženo 4. 3. 2022
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 2. 2022

Dětský den na Pančavě 27.6.2015

Letošní oslava dětského dne a zároveň vítání prázdnin se konalo 27. 06. 2015 v prostorách parku mezi kostelem a obecním úřadem a později na našim hřišti na Pančavě.

Program začal přesně v 15 hodin představením lanového centra, které se podařilo umístit mezi stromy právě v prostorách parku. Tyto aktivity nám velmi pěkně zpříjemnily část odpoledne. Lanové aktivity spadají do kategorie volnočasových aktivit, prověřují a rozvíjejí u dětí obratnost, sílu, vytrvalost, odvahu, koordinaci pohybů, motoriku, rozvíjí fyzickou kondici a rozvíjejí psychickou dispozici.

Jako další bod programu bylo předvedení psího spřežení. Akci připravilo o.s. Musher z Týna nad Bečvou. Jejich hlavní náplní je využití pracovních schopností saňových psů a poskytování tak zážitků ve spojení přátelství světa lidí a zvířat. Zaměřují se zejména na vytvoření vztahu ke zvířatům, prostředí a povědomí o sounáležitosti se světem. V současné době disponují šesti psi ve spřežení. Tento počet používají ve volné přírodě. V městské zástavbě a při ukázkových jízdách používají  4 až 5 psů dle ročního období. Jejich psi jsou cvičeni pro kontakt s dětmi  a ročně svezou velké množství malých i velkých osob. K jízdám požívají čtyřkolou káru nebo sáně  dle teplotních a povětrnostních podmínek. U nás to znamenalo, že bylo dětem i dospěllákům představeno toto psí spřežení v celé své kráse a dostalo se nám i poutavé přednášky, jejíž první část proběhla v parku u kostela. Samozřejmě se děti i dosytosti povozily v káře.

Nesmím opomenout poslední atrakci, kterou využili skoro všichni přítomní. A to bylo malování na obličej. Obě paní „malířky“ z  Tymy centra ze Všetul se prakticky nezastavily. Nejdříve, jak už to chodí, šly do toho všechny děti. A pak se odvázali i dospělí. Vzniklo kolem toho spousta veselých situací, na které budou zúčastnění jistě rádi vzpomínat.

Celá akce vyvrcholila občerstvením a opékáním špekáčků na Pančavě. I tam měly ještě děti možnost poslouchat další část z výkladu o psím spřežení. Celý program se nám moc líbil a chtěla bych touto cestou poděkovat obecnímu zastupitelstvu a TJ Sokol Třebětice za skvělou organizaci.

-- vloženo 27. 6. 2015


« |-- zpět na aktuality -- | »