Sokolské Brno

-- vloženo 27. 5. 2022
Historické dny v Kurovicích

-- vloženo 25. 5. 2022
Nabídka brigády – práce plavčíka
Nabídka brigády - práce plavčíka
-- vloženo 17. 5. 2022
Obecní zájezd
2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava 2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava - podrobné inform
-- vloženo 12. 5. 2022
Kotlíkové dotace pro r. 2022 NOVĚ
2022 Kotlíkové dotace NOVĚ web
-- vloženo 11. 5. 2022
Informace FÚ k platbě daně z nemovitých věcí
Informace Finančního úřadu k dani z nemovitých věcí najdete zde  
-- vloženo 27. 4. 2022
Geodetická měření v obci
Geodetická měření
-- vloženo 15. 3. 2022
Pomoc Ukrajině
Aby byla pomoc účinná a cílená je potřeba  postupovat organizovaně, nejlépe přes respektované o
-- vloženo 4. 3. 2022
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 2. 2022

Noc sokoloven 2018

Ve čtvrtek 27. září odpoledne se otevřely dveře naší sokolovny a v době této akce jsme se mohli přesvědčit o tom, že sokolovna je více než jen tělocvična.

Hlavní myšlenkou letošního ročníku bylo strávit v sokolovně večer a celou noc, a také to, že si stávající sokolové mohli s sebou přivést další kamarády. A tak se v hojném počtu 41 dětí uskutečnil celý program.

Odpolední program začal cvičením dětí na nářadí a poté pokračoval různými hrami. Po sportovní části následovala klidná přednáška sestry Ivy o historii a významu naší organizace. A aby děti netrávily celý čas jen v sokolovně, byl po přednášce zorganizován lampionový průvod obcí. Na hřbitově jsme uctili památku bratra Vlastimila Tupého a bratra Martina Tupého a na návsi jsme rozsvítili svíčku padlým občanům naší vesnice v I. světové válce. Po příchodu zpět k sokolovně se konala každoročně oblíbená „stezka odvahy“. Letos byla v plné režii čtyř chlapců a jedné dívky (Kamila Zapletala ml., Jakuba Vašici, Dominika Pěluchy, Petra Roubalíka a Tamary Janečkové). Tma umocnila všechny zážitky a i ti nejotrlejší zapochybovali. Nemusí se chystat spousta strašidel, stačí pár nápadů, baterka, svíčky a dětská fantazie se postará o zbytek. A to se organizátorům, myslím, povedlo. Před spaním ještě dětem přečetla sokolská babička sokolské pohádky, která za námi dojela až z daleké Prahy z Tyršova domu.

Následující den začal pro děti budíčkem, nástupem, ranní rozcvičkou a snídaní. Po snídani se už připravovala trať na přespolní běh, která byla zhruba 2 km dlouhá. Stanovišť bylo celkem 20 a startovalo se jednotlivě v daných kategoriích. Během závodu děti plnily zajímavé úkoly z historie Sokola. A ten kdo předcházející večer bedlivě poslouchal, s tím neměl sebemenší problém.

Celá akce skončila vyhlášením výsledků a vítězů v jednotlivých kategoriích. Všem zúčastněným dětem děkujeme za účast a ještě jednou blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

K úspěšné akci jistě patří i slunečné počasí, které panovalo po oba dva dny.

Velké poděkování patří hlavně Ivě a Kamilovi, kteří se podíleli na tvorbě programu, sestře Radce a našim cvičitelům za pomoc při sportovní části, 5 dorostencům za jejich aktivitu a samostatnost při chystání stezky odvahy, bratru Milanovi za krásné fotky a dále všem ochotným sokolům, kteří přispěli svým drahocenným časem k zajištění celé akce.

Dovolím si moc poděkovat našim sponzorům, byli to: Obec Třebětice, Kamil Zapletal – ELEKTROMONTÁŽE, Filip Pělucha STŘECHY, Vydona s. r. o., Romax CZ s.r.o., Martin a Lucie Lužovi, Martin Dvorník.

                                        Alena Šverdíková

-- vloženo 30. 9. 2018


« |-- zpět na aktuality -- | »