Sokolské Brno

-- vloženo 27. 5. 2022
Historické dny v Kurovicích

-- vloženo 25. 5. 2022
Nabídka brigády – práce plavčíka
Nabídka brigády - práce plavčíka
-- vloženo 17. 5. 2022
Obecní zájezd
2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava 2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava - podrobné inform
-- vloženo 12. 5. 2022
Kotlíkové dotace pro r. 2022 NOVĚ
2022 Kotlíkové dotace NOVĚ web
-- vloženo 11. 5. 2022
Informace FÚ k platbě daně z nemovitých věcí
Informace Finančního úřadu k dani z nemovitých věcí najdete zde  
-- vloženo 27. 4. 2022
Geodetická měření v obci
Geodetická měření
-- vloženo 15. 3. 2022
Pomoc Ukrajině
Aby byla pomoc účinná a cílená je potřeba  postupovat organizovaně, nejlépe přes respektované o
-- vloženo 4. 3. 2022
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 2. 2022

NOC SOKOLOVEN

I když jsme se letos termínem přímo netrefili do celorepublikové akce, nezůstali jsme v této aktivitě pozadu.

            Třebětičtí sokolové se již po druhé zúčastnili této akce, kterou vyhlásila Česká obec sokolská a nazvala ji „Noc sokoloven“. Loňský rok byl pro nás rokem zkušebním.

            A jak to všechno probíhalo a dopadlo? Nu, posuďte sami.

            Program začal v úterý 27. 9. 2016 v 17 hodin v naší Sokolovně –  cvičením dětí na nářadí.  Tímto nám děti předvedly svoji obratnost. Pak proběhla šňůra her, které děti hrávají během pátečního cvičení a které si moc oblíbily.  Veškerá aktivita a péče, která je dětem věnována během pravidelných cvičení však nemohla být směstnána do dvou hodin. Ale ten, kdo pravidelně dochází cvičit a zajímá se, ví, co všechno cvičení dětí obnáší. Po cvičení dětí proběhly i letos krátké přednášky zaměřené na historii a současnost T. J. Sokol, zdravovědu   a přírodu. Jednotlivé přednášky odprezentovaly: Jana Stískalová – zdravovědu, Iva Přikrylová – historii a současnost T. J. Sokol. Zástupce Mysliveckého spolku Díly Třebětice a milovník přírody Roman Tupý nám povyprávěl o přírodě. Tato teorie se měla stát základem pro další, nadcházející akci. Když se venku setmělo, přesunuli se všichni přítomní ven.  Děti rozzářily své lampiony a v jednom velkém celku se všichni vydali v průvodu napříč dědinkou. Po lampionovém průvodu pak odvahu dětí prověřila ještě „stezka odvahy“.

Všem zúčastněným byla nabídnuta možnost přespání ve velkém sále sokolovny. S radostí to přijaly nejvíce děti. Ani na druhý den ráno nebyla o dobrou náladu a program nouze. Den začal zvesela budíčkem a ranní rozcvičkou v 7 hodin. Děti se už těšily na slibovaný přespolní běh, který se konal od 9 hodin. Celkem přišlo 20 dětí, z toho 2 předškoláci. Na trati dlouhé cca 2 km, bylo pro jednotlivce nachystáno 20 stanovišť – 20 úkolů vědomostního rázu. Děti se musely poprat s otázkami ze zdravovědy přes otázky z oblasti myslivosti a historie, až po sladkou tečku na závěr.  Ten, kdo dával předchozí večer pozor, měl vyhráno. Kategorie dětí byly celkem čtyři, dle ročníků narození.

Pro všechny závodníky byly nachystány pěkné ceny a medaile. Všem dětem gratulujeme ke skvělým výkonům v závodě a všem dospělákům děkujeme za podporu a pomoc při organizaci. Velký dík patří také místnímu Mysliveckému spolku Díly, který si vzal pod patronát 5 stanovišť. Zvláštní poděkování bych chtěla vyjádřit sestře Ivě Přikrylové, která se velkou měrou zasloužila o večerní program a zároveň byla tím mozkem při organizaci samotného přespolního běhu.

                                                                                                  Alena Šverdíková

-- vloženo 28. 9. 2016


« |-- zpět na aktuality -- | »

Komentář

You must be logged in to post a comment.