Služba ZK pro stavebníky
Dne 31. 5. 2019 Zlínský kraj spustil službu UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umo
-- vloženo 19. 6. 2019
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 11. 3. 2017
Nabídka kurzů pro občany pečující o handicapované rodiče a děti
Kurzy Papuče s sebou
-- vloženo 8. 2. 2017
Zbudování zpevněné plochy pro parkování
Žádost o zřízení odstavného místaSmlouva o zřízení zpevněné plochyPříloha č.1 - skladba zpevněné plo
-- vloženo 5. 8. 2016
Pozemkové úpravy
Informace k pozemkovým úpravám jsou dostupné na samostatné stránce zde.
-- vloženo 28. 6. 2015
Příspěvky pro občany obce Třebětice
- finanční příspěvek na novou plynovou přípojku k rodinnému domu (ve vlastnictví žadatele) v obci Tř
-- vloženo 8. 10. 2013
Vzor žádosti na kácení stromů
vzor-zadosti-kaceni-drevin.doc
-- vloženo 1. 11. 2011
Upozornění na páchání trestné činnosti
upozorneni-na-pachani-trestne-cinnosti.doc
-- vloženo 28. 1. 2011

NOC SOKOLOVEN

I když jsme se letos termínem přímo netrefili do celorepublikové akce, nezůstali jsme v této aktivitě pozadu.

            Třebětičtí sokolové se již po druhé zúčastnili této akce, kterou vyhlásila Česká obec sokolská a nazvala ji „Noc sokoloven“. Loňský rok byl pro nás rokem zkušebním.

            A jak to všechno probíhalo a dopadlo? Nu, posuďte sami.

            Program začal v úterý 27. 9. 2016 v 17 hodin v naší Sokolovně –  cvičením dětí na nářadí.  Tímto nám děti předvedly svoji obratnost. Pak proběhla šňůra her, které děti hrávají během pátečního cvičení a které si moc oblíbily.  Veškerá aktivita a péče, která je dětem věnována během pravidelných cvičení však nemohla být směstnána do dvou hodin. Ale ten, kdo pravidelně dochází cvičit a zajímá se, ví, co všechno cvičení dětí obnáší. Po cvičení dětí proběhly i letos krátké přednášky zaměřené na historii a současnost T. J. Sokol, zdravovědu   a přírodu. Jednotlivé přednášky odprezentovaly: Jana Stískalová – zdravovědu, Iva Přikrylová – historii a současnost T. J. Sokol. Zástupce Mysliveckého spolku Díly Třebětice a milovník přírody Roman Tupý nám povyprávěl o přírodě. Tato teorie se měla stát základem pro další, nadcházející akci. Když se venku setmělo, přesunuli se všichni přítomní ven.  Děti rozzářily své lampiony a v jednom velkém celku se všichni vydali v průvodu napříč dědinkou. Po lampionovém průvodu pak odvahu dětí prověřila ještě „stezka odvahy“.

Všem zúčastněným byla nabídnuta možnost přespání ve velkém sále sokolovny. S radostí to přijaly nejvíce děti. Ani na druhý den ráno nebyla o dobrou náladu a program nouze. Den začal zvesela budíčkem a ranní rozcvičkou v 7 hodin. Děti se už těšily na slibovaný přespolní běh, který se konal od 9 hodin. Celkem přišlo 20 dětí, z toho 2 předškoláci. Na trati dlouhé cca 2 km, bylo pro jednotlivce nachystáno 20 stanovišť – 20 úkolů vědomostního rázu. Děti se musely poprat s otázkami ze zdravovědy přes otázky z oblasti myslivosti a historie, až po sladkou tečku na závěr.  Ten, kdo dával předchozí večer pozor, měl vyhráno. Kategorie dětí byly celkem čtyři, dle ročníků narození.

Pro všechny závodníky byly nachystány pěkné ceny a medaile. Všem dětem gratulujeme ke skvělým výkonům v závodě a všem dospělákům děkujeme za podporu a pomoc při organizaci. Velký dík patří také místnímu Mysliveckému spolku Díly, který si vzal pod patronát 5 stanovišť. Zvláštní poděkování bych chtěla vyjádřit sestře Ivě Přikrylové, která se velkou měrou zasloužila o večerní program a zároveň byla tím mozkem při organizaci samotného přespolního běhu.

                                                                                                  Alena Šverdíková

-- vloženo 28. 9. 2016


« |-- zpět na aktuality -- | »

Komentář

You must be logged in to post a comment.