Sokolské Brno

-- vloženo 27. 5. 2022
Historické dny v Kurovicích

-- vloženo 25. 5. 2022
Nabídka brigády – práce plavčíka
Nabídka brigády - práce plavčíka
-- vloženo 17. 5. 2022
Obecní zájezd
2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava 2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava - podrobné inform
-- vloženo 12. 5. 2022
Kotlíkové dotace pro r. 2022 NOVĚ
2022 Kotlíkové dotace NOVĚ web
-- vloženo 11. 5. 2022
Informace FÚ k platbě daně z nemovitých věcí
Informace Finančního úřadu k dani z nemovitých věcí najdete zde  
-- vloženo 27. 4. 2022
Geodetická měření v obci
Geodetická měření
-- vloženo 15. 3. 2022
Pomoc Ukrajině
Aby byla pomoc účinná a cílená je potřeba  postupovat organizovaně, nejlépe přes respektované o
-- vloženo 4. 3. 2022
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 2. 2022

Sokolský ples 2019

Devátý únor se stal pro mnoho Sokolů, ale nejen pro ně svátečním setkáním na našem tradičním Sokolském plese. Celá akce nesla název Black and White. V praxi to znamenalo, že všechny naše obleky, kostýmy, róby a šaty byly černobílé. I sál byl vyzdoben decentně do stejných barev. Vše dohromady tvořilo nádhernou plesovou atmosféru a pomyslný návrat do minulosti – do doby černobílého filmu.

Již kolem 19 hodiny se začali scházet první návštěvníci. Posléze se začal sál velmi rychle naplňovat a ani jedno místečko nezůstalo volné. Na pódiu nechyběla skvělá hudba v podání hulínského hudebníka Martina alias Bruce.

O zpestření programu se postarala naše každoroční kulinářská soutěž. Tentokrát s názvem černobílobraní. Vzorků do soutěže se sešlo historicky nejvíc. Celkem 33. A opravdu bylo z čeho vybírat. Musím konstatovat, že převažovaly sladké chutě.

Na 1. místě se umístil: Mojmír Stískal

Na 2. místě se umístila: Lidka Polišenská

Na 3. místě se umístila: Kateřina Tůmová

Myslím si, že hlavní myšlenka plesu byla naplněna. Tzn., abychom se aspoň jednou do roka takto sešli a strávili spolu příjemný večer plný dobré nálady. A příjemný skutečně byl.

 

Jednota Sokol Třebětice se rozhodla, že akcí „SOKOL POMÁHÁ“ podpoří činnost onkologické nadace. Jednalo se o prodej náramků na kulturních akcích. A na našem plese jsme to odstartovali…

Podle poslední dostupné statistiky každého třetího obyvatele České republiky postihne onkologické onemocnění. Každý čtvrtý zemře. Bohužel tato onemocnění se nevyhýbají ani dětem. Jen na klinice dětské onkologie FN Brno a LF MU je každý rok nově diagnostikováno 150 dětí. Léčba je zdlouhavá a finančně náročná. Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků této kliniky a je její neoddělitelnou součástí. Z fondu je například financován výzkum, vzdělávání zaměstnanců nebo nákup potřebného vybavení.

Hlavní snahou je však usnadnit dětem a rodičům toto těžké období. Díky NF Krtek mohou rodiče bezplatně využívat ubytovnu u nemocnice, a být tak svému dítěti nablízku v průběhu léčby.  Často se také stává, že během léčby rodiče přichází o svá zaměstnání a finanční prostředky pro běžný chod domácnosti. V tomto případě NF Krtek úzce spolupracuje s Nadací Dobrý anděl. Společně přispívají na úpravy bytu, aut, nákupy vozíků, antidekubitních podložek, rehabilitačních pomůcek, klozetových židlí, koncentrátorů kyslíku, vozíky, léky, paruky, pomůcky pro vzdělávání a mnoho dalšího. Po úspěšném ukončení léčby pomáhá nadace dětem s navrácením se do běžného života. Zajištuje tábory, rodinné víkendy, kulturní akce, lázeňské pobyty, kde se děti postupně zapojují do běžných aktivit.

I když je snaha lékařů maximální, ne vždy je léčba úspěšná. NF Krtek plně financuje státem nehrazenou paliativní péči, a umožňuje tak dětem trávit poslední chvíle s rodinnou v domácím prostředí. Po tuto dobu je specializovaný lékařský tým, na zavolání, k dispozici     a to nepřetržitě.

Prodejem náramků jsme se tedy snažili získat finanční hotovost, která bude poukázaná na nadační účet. Na sokolském plese ve stylu „Black and White“ bylo prodáno 65 kusů náramků v hodnotě 3 250 Kč. Naši snahu podpořil také Sbor dobrovolných hasičů města Fryšták, kdy na svém plese prodali 49 ks náramků v hodnotě 2 450 Kč. A přidala se také MŠ Sluníčko Holešov, kde paní učitelky prodaly 54 kusů těchto náramků v hodnotě 2 700 Kč.  Momentálně je na kontě „Krtek“ 8 400 Kč. Věříme, že částka není konečná. Všem, kteří naši snahu podpořili, děkujeme.

Nikdy si nemůžeme být jisti tím, že nás něco obdobného nepotká.

 

Děkuji sestře Denise Svrčkové za skvělou myšlenku se do projektu zapojit a hlavně za její realizaci.

 

                                           Alena Šverdíková, Denisa Svrčková

-- vloženo 10. 2. 2019


« |-- zpět na aktuality -- | »