Sokolské Brno

-- vloženo 27. 5. 2022
Historické dny v Kurovicích

-- vloženo 25. 5. 2022
Nabídka brigády – práce plavčíka
Nabídka brigády - práce plavčíka
-- vloženo 17. 5. 2022
Obecní zájezd
2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava 2022 Zájezd Hradec nad Moravicí, Ostrava - podrobné inform
-- vloženo 12. 5. 2022
Kotlíkové dotace pro r. 2022 NOVĚ
2022 Kotlíkové dotace NOVĚ web
-- vloženo 11. 5. 2022
Informace FÚ k platbě daně z nemovitých věcí
Informace Finančního úřadu k dani z nemovitých věcí najdete zde  
-- vloženo 27. 4. 2022
Geodetická měření v obci
Geodetická měření
-- vloženo 15. 3. 2022
Pomoc Ukrajině
Aby byla pomoc účinná a cílená je potřeba  postupovat organizovaně, nejlépe přes respektované o
-- vloženo 4. 3. 2022
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 2. 2022

SOKOLSKÝ PLES

V sobotu 10. 2. 2018 se na sále místní Sokolovny konal další tradiční ples. Ten i letos připravovali nadšenci Sokola v Třeběticích. Uvítacím drinkem byl „panáček BROSKVOVÉ VODKY“, která patřila k tradičním lihovinám 80. let.

A právě ve znamení módy a životního stylu 80. let se nesla celá akce. Proto byl i sál, předsálí a Klubovna vyzdobeny stylovými obrázky a detaily z té doby. Letos nechyběl ani poslední roky tolik oblíbený – fotokoutek. I oblečení jednotlivců bylo vtipné a nápadité a všichni vypadali jak komparzisté z Discopříběhu.

80. léta – to byla totiž doba, kdy móda a životní styl dosahovaly největšího rozkvětu. Nezapomenutelné byly džíny všeho druhu a džínové bundičky, saka s ramenními vycpávkami, kalhoty mrkváče, minisukně, kožené bundy, boty na vysokém podpadku, plastové korále, náramky, céčka a také nesmrtelné legíny. Móda 80. let se stala jakýmsi náboženstvím. A právě tuto přehlídku módy jsme si užili u nás. Inspirací té doby byla určitě i hudba. Ať už rocková, nebo diskotéková. I toto se nám letos podařilo zařídit stylově. K tanci a poslechu nám hrál BRUCE z Hulína. Zpěvák, hudebník a showman v jednom, který nás svým výkonem uchvátil. Zábava nevázla ani o přestávkách. Ty byly zpestřeny naší soutěží „ Placičkobraní“. Tedy placičky slané a sladké. Na závěr byly vyhodnoceny a odměněny tři nejchutnější recepty.

1. místo obsadili – paní Janalíková s dcerou Martinou Chytilovou.

2. místo patřilo – paní Lence Bakalíkové.

3. místo zaujala – paní Dáša Prášilová.

A zde jsou vítězné recepty.

* Kuřecí placičky: 3 řízky z kuřecích prs, 3 vejce, sůl, grilovací koření, čili koření, 4 polévkové lžíce oleje, 1 lžíce sojové omáčky, 1 lžíce vorčestrové omáčky, 4 lžíce solamylu, 1 cibule. Vše rozmíchat a do této směsi přidat nadrobno nakrájené maso. Nechat uležet v lednici. Nakonec na rozpáleném tuku usmažit malé placičky.

* Zdravé cookies: 2 vejce, 2 lžíce sýra Cottage, 8 lžic mletých ovesných vloček, lžička skořice, 3 lžičky medu, hrst mletých oříšků, nastrouhané jablko. Vše smíchat dohromady, pak na pečící papír klást placičky, nahoru dát např.: kokos, mandle, čokoládu, dětem lentilky, ovoce (borůvky, maliny, jahody). Péct na 220 stupňů tak 7 – 9 minut.

* Zelné placičky: 500 g kysaného zelí, 2 vejce, polohrubá nebo hladká mouka dle potřeby, kmín, sůl. Zelí nakrájet na malé kousky, přidat na kostičky uzené maso, zamíchat. Smažit placičky na oleji.

Věříme, že jste si letos ples užili a příští rok přijdete zas. 😊

                                             Alena Šverdíková

 

-- vloženo 10. 2. 2018


« |-- zpět na aktuality -- | »