KOBERCE TREND – prodejní akce
KOBERCE TREND v Kroměříži mají mimořádnou akci mínus 25% na všechno zboží! Pouze od této středy 20.1
-- vloženo 18. 10. 2021
Deratizace v obci
Firma DUNO provedla celoplošnou deratizaci v obci, deratizační nástrahy si ještě můžete vyzvednout n
-- vloženo 21. 9. 2021
Antigenní a PCR testování v TYMY Všetuly pro veřejnost zdarma
2021 Antigenní testování v TYMY od září   2021 PCR testování v Holešově PCR testování v TYMY
-- vloženo 6. 5. 2021
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 12. 2020

Sousedské setkání u stromečku

I když nás počasí napínalo až do poslední chvíle, sešli jsme se v sobotu 12. 12. 2015 v parku, abychom společně nasáli atmosféru nadcházejících vánočních svátků.

Po úvodním přivítání se nám u stromku předvedly nejodvážnější děti, které nám zahrály na flétničky a zarecitovaly básničky.

A protože se spousta z Vás letos ptala, kde je paní Zima?…zde je krátké vysvětlení.

Paní Zima se letos nemohla kvůli svým pracovním povinnostem zúčastnit. Loni tu byla velmi ráda, ale letos bohužel, musela pracovně do Moskvy. Poslala nám dopis, který vzápětí uvedu. Paní Zima nemá ani telefon, který dělá selfie, nemá ani internet a vlastně vůbec neholduje této moderní technice. Takže pokud jsme ji chtěli vidět, nezbylo nám nic jiného, než se za ní vypravit. A tady bych chtěla moc a moc poděkovat paní Lidce Polišenské, která jako naše fotografka bez hranic, se za ní do Moskvy vypravila a udělala pro nás nějakou tu fotečku.

Dopis od paní Zimy

Milí obyvatelé Třebětic,

jsem ráda, že Vás můžu zase po roce pozdravit, když už mi pracovní povinnosti nedovolí Vás vidět.

Vím, že to nemáte na tom světě Vy lidičky vůbec jednoduché, i když se snažíte si navzájem pomáhat. Proto velice oceňuji, že každý z Vás „děti“ se snažíte zvládat své povinnosti ve škole a snad i doma co nejlépe a vy „ dospěláci“ zase své povinnosti v práci a vůbec tam, kde je to potřeba.

Líbí se mi například, že tady v Třeběticích třídíte odpad, staráte se o okolí  a přírodu, která potřebuje každou volnou ruku, pořádáte krásné kulturní  a sportovní akce.

A že všechno nejde úplně a jednoduše samo? Takový je prostě život. Ne všechno se podaří na první pokus a občas Vám přicházejí do cesty i různé překážky. A jako správní lidé je dokážete překonat. Navíc, když se dostanete do nesprávné situace, se z toho ještě dokážete i poučit a vyhráváte tak důležité osobní zápasy.

Jistě existuje ještě spousta věcí, o kterých bych Vám mohla psát, ale to snad až příště…

Přeji Vám krásné a klidné vánoční svátky a jsem přesvědčená, že pod stromečkem najdete dárky, které Vám udělají velkou radost.

A co by udělalo na oplátku radost mně? Třeba jen to, že mi pošlete úplně malinkatý tichý pozdrav po první hvězdičce, kterou dnes večer na obloze uvidíte.

                                                                                         Vaše paní Zima

 

A pak už jsme vyčkali, za zvuku koled, ten správný čas ozdobit stromek, zapálit prskavky  a slavnostně stromeček rozsvítit. Vše se zdařilo, z čehož měly největší radost děti. Rádi jsme také viděli úsměv na tvářích dospělých.

                                                                                        Alena Šverdíková

 Paní Zima 1 Paní Zima 2

-- vloženo 12. 12. 2015


« |-- zpět na aktuality -- | »