Dne 31. 5. 2019 Zlínský kraj spustil službu UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umo
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
Nabídka kurzů pro občany pečující o handicapované rodiče a děti
Kurzy Papuče s sebou
-- vloženo 8. 2. 2017
Zbudování zpevněné plochy pro parkování
Žádost o zřízení odstavného místaSmlouva o zřízení zpevněné plochyPříloha č.1 - skladba zpevněné plo
-- vloženo 5. 8. 2016
Pozemkové úpravy
Informace k pozemkovým úpravám jsou dostupné na samostatné stránce zde.
-- vloženo 28. 1. 2011

Ukončení prázdnin aneb s úsměvem do školy!

Moc pěkné sportovní odpoledne pro naše děti proběhlo dne 2. 9. 2017 u nás na hřišti na Pančavě. A důvod byl zřejmý…konec prázdnin.

Ve 14 hod. je uvítala na hřišti velká nafukovací skluzavka, kterou si děti okamžitě oblíbily.

V 15 hod. se uskutečnila prezentace na vůbec první duatlonový závod dětí u nás. Tento závod měl úspěšnou premiéru. Myšlenka na něho přišla od Ivy Přikrylové a Kamila Zapletala. Téměř čtyři desítky dětí (přesně 36) změřily své síly v cyklistickém závodě a poté v běhu. Start i cíl byl na Pančavě.

Zvlášť byly kategorie dívek a chlapců, které byly dále rozděleny dle ročníku narození.

• 3 – 5 let ročník 2012 – 2014
  • 6 – 7 let ročník 2010 – 2011
  • 8 – 9 let ročník 2008 – 2009
  • 10 – 11 let ročník 2006 – 2007
  • 12 – 13 let ročník 2004 – 2005
  • 14 – 15 let ročník 2002 – 2003

Děti startovaly po skupinkách vždy s hromadným startem a každou skupinku vedl předjezdec Ondra Škopík.

Trasa pro naše nejmenší (3 – 5 let) byla 400m kolo + 40m běh.

Trasa pro děti (6 – 9 let) byla 1 400m kolo + 150m běh.

Trasa pro děti (10 – 15 let) byla 2 800m kolo + 300m běh.

Velmi zajímavá byla samotná cyklotrasa pro děti 6+ a to: vyjely ze startu na Pančavě směr náves, přes Prohůnek na panelovku a tady odbočily do zahrady k číslu popisnému 8 (firma Kalist).  Projely celou firmou pak vyjely na náves, odbočily vlevo směr hlavní cesta. Za velkou mapou odbočily doprava a vjely do dvora č. p. 28 (Chytilovi). Projely celým tímto gruntem, na konci zahrady odbočily vpravo a vracely se zpět na Pančavu. Děti 10+ si celé kolečko daly 2x.

Co se týká běhu, tak ten byl podél Pančavy směrem ke křížku.

I navzdory chladnému počasí se všichni naši závodníci cítili skvěle. Na závěrečném vyhodnocení nechyběly ani stupně vítězů ani zasloužené medaile a krásné dárky pro každého účastníka. Zkrátka ten den vyhráli všichni!!!

Za parádní sportovní zážitky děkujeme Ivě a Kamilovi a všem dobrovolným pořadatelům.

A po přehlídce našeho „mládí“ přišel na řadu již 6. ročník tradičního fotbálku. Po roce se opět utkali mladí kluci proti zralým pánům. A proč je lepší vesnický fotbálek než ten profesionální? Na vesnickém se učíte být kreativní již od první chvíle, kdy se rozhodnete, že budete hrát. Teď je řeč o zralých pánech. Např.: když se Vám nedaří najít po roce kopačky, které určitě uklidila Vaše žena. Dále pak vidíte velikost hřiště a myslíte si, že obec dokoupila další kus pole, které narychlo zatravnila. Neméně důležitá je velikost dresu, protože máte dojem, že si mladí kluci vzali Vaši sadu dresů. A co „mladí kluci“? Nic neřeší. Přijdou a hrají.:-)