KOBERCE TREND – prodejní akce
KOBERCE TREND v Kroměříži mají mimořádnou akci mínus 25% na všechno zboží! Pouze od této středy 20.1
-- vloženo 18. 10. 2021
Deratizace v obci
Firma DUNO provedla celoplošnou deratizaci v obci, deratizační nástrahy si ještě můžete vyzvednout n
-- vloženo 21. 9. 2021
Antigenní a PCR testování v TYMY Všetuly pro veřejnost zdarma
2021 Antigenní testování v TYMY od září   2021 PCR testování v Holešově PCR testování v TYMY
-- vloženo 6. 5. 2021
Pojízdné prodejny v obci
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
-- vloženo 21. 12. 2020

Výlet do Brna

   Tak jako každoročně, tak i letos v květnu, uspořádala naše obec výlet pro děti. Jako cílová stanice byla vybrána moravská metropole Brno.

Vyjeli jsme již v 7:30 hodin od budovy obecního úřadu. Zhruba po hodinové cestě jsme přijeli k brněnské přehradě, kde nás čekala výletní loď s typickým názvem BRNO. Během plavby po přehradě jsme měli možnost sledovat krásy okolní přírody. Cestu lodí nám zpestřil projíždějící policejní člun, který způsobil větší vlny, což se líbilo obzvláště dětem. Na jedné z lodních zastávek jsme vystoupili a krátkou procházkou jsme vystoupali až k hradu Veveří. Zde byl po celý den bohatý kulturní program. Například skupina scénického šermu, světový velmistr v žonglování, středověká diskotéka, soutěž ve vaření guláše a soutěže pro děti. Kromě toho nás také čekala komentovaná prohlídka hradu a pro zájemce zde byla ještě možnost shlédnout výstavu kostýmů, které se používaly při natáčení pohádky pro děti  – ARABELA.

V areálu hradu jsme se pak ještě občerstvili a dětem koupili nezbytné věci. 🙂 Ve 14 hodin byl na parkovišti pod hradem přistaven autobus, abychom mohli pokračovat dále. Během krátké doby jsme se přemístili do Hvězdárny a planetária v Brně. Program, který jsme měli možnost shlédnout, se dělil na dvě části. Jedna část byla věnována mladším dětem a ta druhá starším dětem. V podstatě šlo o programy s podobnou tématikou. Děti se měly seznámit s tématikou vesmíru a dalšími skutečnostmi s tím spojenými. Hvězdárna a planetárium je moderně zařízená budova. Najdete zde: Digitárium, což je krásný, velký sál, který Vás ohromí a pohltí obrazem a zvukem. Série speciálních projektů v kombinaci s desítkami počítačů dokáží vykouzlit na projekční ploše o průměru 17m překvapivě věrný model vesmíru, Exploratorium – sál, kde se seznámíte s moderním pohledem na nejbližší okolí naší planety, Astronomickou pozorovatelnu – můžeme zde na vlastní oči spatřit sluneční skvrny, krátery na Měsíci, Saturnův prstenec, Jupiterovy bouře apod. Dále pak ještě Malé planetárium, pozorovací terasu a vstupní halu s malým astronomickým obchůdkem.

Příjemně unaveni z celého dne a potěšeni, že organizátorům vyšlo počasí, jsme se všichni vraceli do svých domečků    v rodných Třeběticích a Alexovicích.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20140531_121153

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20140531_105153

20140531_104730

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20140531_160827

 

-- vloženo 10. 5. 2014


« |-- zpět na aktuality -- | »