Dne 31. 5. 2019 Zlínský kraj spustil službu UtilityReport pro území Zlínského kraje. Tato služba umo
Toma, spol s r.o. Topolná - prodej pekařských, cukrářských výrobků, studená kuchyně: pondělí 11.30
Nabídka kurzů pro občany pečující o handicapované rodiče a děti
Kurzy Papuče s sebou
-- vloženo 8. 2. 2017
Zbudování zpevněné plochy pro parkování
Žádost o zřízení odstavného místaSmlouva o zřízení zpevněné plochyPříloha č.1 - skladba zpevněné plo
-- vloženo 5. 8. 2016
Pozemkové úpravy
Informace k pozemkovým úpravám jsou dostupné na samostatné stránce zde.

Zálesácký závod zdatnosti 2018

První květnovou sobotu 5. 5. 2018 se konal již 5. ročník župního přeboru Zálesáckého závodu zdatnosti v areálu Myslivecké chaty v Přílepích. Pro závod zde byly připraveny 2 trasy. Jedna trasa byla pro ty nejmenší účastníky. Zde děti plnily na jednotlivých stanovištích sportovní úkoly. Druhá, náročnější trasa, byla pro děti školou povinné. Tato hlavní trasa byla dlouhá cca 3,5 km. Do hlavního závodu se přihlásilo 11 hlídek z okolních tělocvičných jednot. A to byly jednoty z Třebětic, Žalkovic, Kroměříže, Přílep a Bystřice pod. Hostýnem. Naše jednota měla bohaté zastoupení. Na start se postavily celkem 4 hlídky. Po úvodních slovech náčelníka župy Kamila Zapletala a slavnostním nástupu všech sportovců, byl závod odstartován. Součástí závodu byly disciplíny, které se plnily v terénu a disciplíny mimo trasu – v areálu chaty. Na trase bylo celkem 14 sportovišť a závodníci plnily různé vědomostní i praktické úkoly. Např.: rozluštění morseovky, rozpoznání hub, rostlin a zvířat. Testovány dále byly znalosti místopisu v ČR, znalosti ze zdravovědy a historie Sokola, přenos míče na ringo kroužku, odhad vzdálenosti, odhad váhy v kilogramech a litrech, zatloukání hřebíku a přepalování provázku. Disciplín bylo hodně a hlídky mladších žáků a starších žáků se s úkoly popraly zodpovědně. Po skončení závodu vyhodnotila 3členná komise dosažené výsledky. Vyhlášení výsledků bylo stylové i se stupni vítězů a hodnotnými cenami, které sponzorovaly firmy Filip Pělucha – střechy, Kamil Zapletal – elektromontáže a firma EVC Group z Hulína.

Zálesácký závod měl i letos fajn atmosféru. A musím pochválit, že úroveň závodu se rok od roku zvyšuje.